Cosplay należy do jednej z naszych największych prywatnych pasji (zaraz obok gier planszowych) ,w głównej mierze jednak jako obserwatorów 😉 

Dlatego gdy otwieraliśmy drukarnię 3D, wiedzieliśmy, że jedną z gałęzi działalności musi być cosplay. 
Znajomość z wieloma wspaniałymi artystami z tego świata pozwoliła nam przez ostatnie dwa lata szlifować nasze umiejętności i zrozumienie tematu. 
Dostosowaliśmy nasze drukarki tak, aby wydruk w technologii FDM wymagał jak najmniejszej ilości obróbki przed malowaniem. Dlatego możemy poszczycić się niesamowicie gładką powierzchnią druku. 
Dobrze wiemy, że oszczędność czasu jest na wagę złota. 
Najistotniejsze informacje:
 
-Drukujemy w dwóch technologiach:
    – FDM, to tradycyjny druk 3D charakteryzujący się stosunkowo dobrym współczynnikiem cena/jakość, trwałością oraz widocznymi lekkimi liniami druku.
Przykładowy koszt miecza o długości ok. 60 cm wynosi w przybliżeniu 80-90 zł, a pistolet o średnim stopniu skomplikowania i zdobień to ok. 100 zł 
    – SLA, wydruk z światłoutwardzalnych żywic, charakteryzuje się mniejszą wytrzymałością techniczną niż druk FDM, ale są porównywalne jakością druku do odlewów. Druk żywiczny jest droższy od FDM. Idealnie nadaje się na elementy zdobienia, biżuterię oraz elementy o dużej ilości szczegółów.
Przykładowo broszka wielkości ok. 5 cm będzie miała orientacyjny koszt 20 zł.
 
-Nasze pole robocze drukarki FDM wynosi 40x40x40 cm, oznacza to, że węższe elementy (jak broń) możemy wydrukować w jednym kawałku do długości nawet ok. 55 cm. W przypadku większych elementów można wydrukować je w częściach i później połączyć. Natomiast żywiczna drukarka ma pole 19x12x24,5(wys) cm 
 
-Druk wysyłamy z usuniętymi supportami ( czyli podporami druku) jednak w niektórych przypadkach będa widoczne delikatne ślady, gdzie takie supporty się znajdowały i będa one wymagać wygładzenia np. papierem ściernym. 
 
-Większość naszych zleceń jesteśmy w stanie wykonać w ciągu 7 dni, jednak czas mocno jest zależny od wielkości zamówienia. Szybciej pójdzie nam z pistoletem niż z pełną zbroją płytową 😉
 
Drukujemy z plików klienta ( których można poszukać w darmowych bazach plików lub kupić np. na Etsy). Istnieje też możliwość zaprojektowania przez nasze biuro projektowe dowolnych elementów.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy szukać plików do druku. 
Zapraszamy do skorzystania z działu Kontakt, Zamów wydruk lub Zamów projekt.